Terasų įrengimas: svarbiausios dalys

terasu irengimasJei nusprendėte, kad terasų įrengimas yra darbas, kurį atliksite artimiausiu metu, tokiu atveju yra būtina turėti ir nemažai informacijos apie šį procesą. Informacija turėtų susidėti iš įvairių dalykų, o vienas iš jų  – turite žinoti viską, kas svarbu apie terasos dalis. Taigi, tam, kad terasos įrengimas būtų sklandus, greitas ir kokybiškas, pats metas pakalbėti apie šios namų erdvės dalis.

Pamatai ir grindys

Kaip ir statant bet kurį statinį, taip ir šiuo atveju viskas prasideda nuo pamatų ir grindų. Belieka tik pridurti, jog terasos įrengimui puikiai tiks namo pamatai, tuo tarpu grindys turėtų būti padarytos iš specialių terasinių lentų. Pastarosios yra pritaikytos būtent terasoms gaminti ir yra tarnauja kur kas ilgiau.

Sienos

Svarbios yra ir sienos. Paprastai vieną ar dvi terasos sienas sudaro namo sienos, tuo tarpu dar viena pusė  kartais būna užpildoma medinėmis sienelėmis ar laukui skirtomis žaliuzėmis

Stogas

Dar viena svarbi terasos dalis yra stogas. Belieka tik pridurti, jog nemažai žmonių nusprendžia terasas įsirengti be stogo. Savaime suprantama, jūs patys sprendžiate, kokia terasa jums yra reikalinga, tačiau būtina pridurti, jog terasa su stogu turi daugiau privalumų: nuo  lietaus ar sniego būsite saugomi ne tik jūs, bet ir terasoje esantys daiktai, baldai bei jos grindys.

Baldai

Kokia terasa be baldų? Savaime suprantama, baldai pastatymas yra paskutinis etapas, kurį turi terasų įrengimas. Kokius baldus rinktis – tai klausimas, į kurį atsakymas priklauso tik nuo jūsų pačių poreikių bei požiūrio. Galite rinktis pačius įvairiausius baldus: medinius suolus ir stalus; minkštus kampus ir stiklinius stalus, iš vytelių nupintus fotelius ir staliukus. Jei terasa yra ypač erdvi, joje gali atsirasti vietos ir kepsninei ar indaujai.

Dekoracijos

Jei norite iš tiesų gražios ir jaukios terasos, tokiu atveju prireiks ir dekoracijų. Belieka tik pridurti, jog kai kurios iš jų turi ne tik estetinė, bet ir praktinę reikšmę: štai, pavyzdžiui, pagalvėlės ne tik papuoš sėdimuosius baldus, bet ir leis kur kas patogiau sėdėti; dekoratyvus žibintas ne tik papuoš terasą, bet ir apšvies ją vakarais. Maža to, terasa puikiai tinka ir dekoratyviniams vazonėliams, kuriuose yra pasodinti prieskoninės žolelės – jos papuoš terasą, o ir naudos iš jų turėsite daug. Nepamirškite ir gėlių – gyvų gėlių puokštės ar gėlių vazonų.