Riedlentės: kaip pasirinkti tinkamą?

Riedlentės šiltuoju metų laiku yra vienos populiariausių laisvalaikio prekių, ir tai tikrai nestebina – važiuoti riedlente patinka ir vaikams, ir suaugusiems. Riedlenčių pasirinkimas dabar yra tikrai labai platus, todėl kiekvienas gali pasirinkti sau labiausiai patinkančią. Tereikia pasižvalgyti, kas yra siūloma įvairiose parduotuvėse, įvertinti, kokie kriterijai jums yra patys svarbiausi, ir tai tikrai padės atrasti pačias palankiausias pasirinkimo galimybes. Taigi, į ką svarbiausia atsižvelgti renkantis tinkamą riedlentę?

Lenta – svarbiausias riedlentės elementas

RiedlentesRinkdamiesi tinkamą riedlentę visada įvertinkite tai, kokia yra jos lenta. Dažniausiai lentos yra gaminamos iš 7-9 presuotų klevo sluoksnių, o paviršius yra dengiamas  šiurkščiu popieriumi. Būtent šis sluoksnis visada gali užtikrinti pakankamą stabilumą važiuojant riedlente, todėl būtina atsižvelgti į tai, koks yra riedlentės paviršius. Kai kurių riedlenčių apatinis sluoksnis yra padengtas plastiko sluoksniu, ir toks pasirinkimas itin pasiteisina tada, jei važiuojama turėklais. Vis dėlto, tokios riedlentės yra labiau pritaikytos patyrusiems riedlenčių mėgėjams, pradedantiesiems valdyti tokią riedlentę gali būti pernelyg sudėtinga. Lentos dydis – taip pat labai svarbus kriterijus. Lentų plotis paprastai svyruoja nuo 18 iki 22 cm, o ilgis dažniausiai yra 80 cm, tačiau taip pat gali būti didesnis arba mažesnis. Jei renkatės tokią riedlentę, su kuria atliksite įvairius triukus, tokiu atveju labiau pasiteisina siauresnės riedlentės.

Riedlentės ašys

Palankiu pasirinkimu gali būti tokios riedlentės, kurių ašys yra su guminiais amortizatoriais, nes tai galės garantuoti produkcijos ilgaamžiškumą. Riedlentes, kurių ašys yra su plastikiniais amortizatoriais, paprastai tarnauja trumpiau, todėl į tai būtina atsižvelgti.  Ašių aukštis gali būti žemas, vidutinis arba aukštas – tuo atveju, jei bus pasirenkamos aukštos ašys, važinėti galėsite stabiliau. Riedlentės su žemomis ašimis yra pritaikytos važinėtis rampomis.

Ratukų kietumas

Riedlentės ratai yra tvirtinami ant ašių, jie gali būti įvairaus dydžio bei kietumo, todėl visada yra galimybė pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Ratukų skersmuo gali varijuoti – jų skersmuo gali būti 49-60 mm. Mažesni riedlenčių ratukai yra pritaikyti važinėti gatvėmis, o didesni tiks tada, kuomet bus norima atlikti įvairius triukus. Kai norima išvystyti tam tikrą greitį ir jį palaikyti, vertėtų rinktis kietesnius ratukus. Palanku ir tai, kad kietesni ratukai yra pritaikyti važinėti ant asfalto ir gali garantuoti ilgaamžiškumą, taigi, renkantis tinkamą riedlentę vertėtų į tai atsižvelgti.

Riedlentės guoliai

Renkantis tinkamiausią produkciją taip pat vertėtų atsižvelgti į tai, kokie yra riedlentės guoliai. Standartiniais guoliais yra laikomi ABEC, kurie yra vertinami kaip patikimiausi. Po šių raidžių nurodytas skaičius parodo, koks bus važiavimo greitis. Kuo skaičius bus didesnis, tuo bus dažnesnis ratukų apsisukimas. Taigi, svarbu įvertinti tai, koks yra nurodytas skaičius (jis gali būti žymimas 1,3,5,7 arba 9).

Riedlentės gamintojas

Visada tikimasi, kad įsigyta produkcija bus kokybiška ir ilgaamžė, todėl verta pasidomėti, kokių gamintojų riedlentės yra geriausiai įvertintos. Didelė tikimybė, kad internetinėje erdvėje rasite atsiliepimų apie įvairių gamintojų riedlentes, ir tai tikrai padės atrasti pačias geriausias pasirinkimo galimybes. Taigi, jei norite, kad riedlentė būtų tikrai kokybiška, skirkite šiek tiek laiko įvairių gamintojų produkcijos atsiliepimų apžvalgai.

Taip pat gali būti svarbu ir tai, kokia yra riedlentės kaina, todėl pasidomėkite, kokias kainas yra nustatę skirtingi pardavėjai. Įvairių pasirinkimo galimybių yra tikrai nemažai, tad galite įvertinti, kiek kainuotų įvairiose parduotuvėse siūlomos riedlentės. Rinktis tikrai bus iš ko, taigi, kiekvienoje situacijoje atrasite geriausias pasirinkimo galimybes.