Ricinos aliejaus savybės, kurių negalime ignoruoti

Ricinos aliejusDaugelis žmonių ricinos aliejų prisimena kaip neskanaus ir nemalonaus skonio, tačiau būtent ricinos aliejus yra labai naudingas mūsų odai ir bendrai sveikatai. Šis aliejus yra išgaunamas iš ricinos augalo sėklų. Tai vienas seniausių aliejų, kuris yra naudojamas medicininiais tikslais. Dėl savo naudingųjų savybių plačiai žinomas visame pasaulyje. Jame labai daug vitamino E, baltymų, mineralų, jis taip pat pasižymi antibakterinėmis ir antigrybelinėmis savybėmis, todėl puikus pasirinkimas pačių įvairiausių negalavimų gydymui.

Nors jau minėtas ricinos aliejaus skonis nėra pats maloniausias, tačiau jo savybės tai kuo puikiausiai atsveria. Ricinos aliejus gali būti pasitelkiamas ne tik vidinėms organizmo problemoms spręsti, bet ir gerinant odos, plaukų ir sąnarių būklę.

Odos problemos

Įrodyta, kad ricinos aliejus yra nuostabi priemonė sprendžiant aknės problemą, gydant odos nudegimus nuo saulės ir verdančio vandens, taip pat mažinant įvairius odos nelygumus, suteikiant odai daugiau drėgmės, sušvelninant nutrynimų keliamus nemalonius pojūčius ir niežėjimą bei bandant panaikinti daugelį kitų odos problemų. Be to, tai natūrali minkštinamoji priemonė, kuri efektyviai įsiskverbia į giluminius odos sluoksnius ir padeda stimuliuoti kolageno ir elastino gamybą, todėl oda yra drėkinama, tampa švelni, lygi, ji atsigauna, efektyviau nyksta odos raukšlės ir kiti odos senėjimo ženklai.

Sąnarių būklės gerinimas

Kadangi ricinos aliejuje yra priešuždegiminių medžiagų, padedančių sumažinti sąnarių ir audinių uždegimus, panaudojus jį ant skaudamų kūno vietų labai greitai jaučiamas palengvėjimas.

Kovai prieš alergijas

Nustatyta, kad ricinos aliejus puikiai kovoja prieš įvairias alergijas. Taip pat tikima, kad jis padeda naikinti cistas. Be to, šis aliejus taipogi stiprina imunitetą.

Įvairioms sveikatos problemoms

Ricinos aliejų taip pat naudoja ir bandant pašalinti infekcijas, skrandžio problemas, migreną, pėdų skausmus ir kt.

Skausmo malšinimas ir žaizdų gydymas

Priešuždegiminės ricinos aliejaus savybės paverčia jį puikiu masažiniu aliejumi, sumažinančiu sąnarių ir raumenų skausmus bei nervų uždegimus. Jis išsaugo reikiamą odos drėgmės lygį ir apsaugo nuo infekcijų. Be to, negalima nepaminėti, kad ricinos aliejus puikiai gydo žaizdas ir įpjovimus.