Paskolai suteikti reikia ir papildomų lėšų

ilgalaike paskolaKreditų įstaigos nuolatos skaičiuoja augančius pelnus, tačiau reikėtų pastebėti, kad mūsų šalyje vykdoma skolinimosi politika itin smarkiai griežtėja – nauji įstatymai pradeda reguliuoti paskolų išdavimo tvarką, kuri labiausiai į naudą išeina vartotojams. Paskolai padengti ne visi žmonės turi pinigų, nes sutikite – palūkanos tikrai kai kur yra per daug didelės. Nors finansų įstaigos teigia, kad jos dirba pelningai, galima vis tiek numanyti, jog jų pelnas kasmet mažėja, nes reguliuojančios institucijos verčia kreditorius imtis kiek atsakingesnio kliento mokumo vertinimo. Taip pat šioms įstaigoms mažas pelningumas atsiranda todėl, kad vartotojų įvertinimo procedūros taip pat kainuoja. Galvojote, jog šie kreditoriai nepatiria jokių išlaidų?

Paskolų teikėjai nuolatos patiria nuostolius, kurie atsiranda dėl klientų mokumo vertinimo. Viena iš priežasčių kodėl jie išlaidauja – pervedimai. Ko gero pastebėjote, kad jeigu norite gauti kreditą internetu, jums reikia sudaryti sutartį, o taip pat prieš tai pervesti simbolinį mokestį, jog būtų pasirašytas įgaliojimas tikrinti asmens duomenis? Per skolinimosi procedūrą, kreditoriui dažniausiai simbolinis vieno cento mokestis yra pervedamas du kartus – pasirašant leidimą dėl duomenų tvarkymo bei mokestis už sutarties sudarymą. Lietuvoje yra klientų, kurie pinigus pervesti gali tik iš vienos sąskaitos. Nustebsite, bet yra kredito teikėjų, kurie turi vos vieną atsiskaitomąją banko sąskaitą. Turbūt jau suvokiate, kokios išlaidos atsiranda kreditoriui? Jeigu klientas perveda vieną centą į kreditoriaus sąskaitą, kuri yra kitame banke, paskolų teikėjui atsiranda nuostolis vien todėl, kad tas vienas centas nepadengia bankinių įkainių – lėšų administravimo mokesčio. Paprasčiausiai, kreditorius gauna vieną centą, tačiau bankas nuo jo nuskaičiuoja maždaug 30 centų už tai, kad pinigai buvo gauti iš kito banko. Tas pats galioja ir su sutarties sudarymu, o kur dar kredito pervedimai bei įmokų apmokėjimas?

Bene didžiausias išlaidas kredito teikėjai patiria tada, kai tenka ieškoti informacijos apie klientą. Naudojimasis specialiomis duomenų bazėmis nėra nemokamas – vieno kliento tikrinimas gali kainuoti apie kelias dešimtis eurų, o jeigu ilgalaikė paskola ar trumpalaikis kreditas nėra suteikiamas, paskolos teikėjas lieka su minusu.