Kaip pasirinkti kombainą žemės ūkiui?

kombainasŠių laikų ūkininkai kardinaliai skiriasi nuo tų, kurie užsiėmė ūkininkavimu bent 50 metų atgal. Šiuolaikinė technika padeda darbus atlikti greitai ir paprastai. Juolab, vis garsiau ir garsiau skleidžiamos įvairiausios naujienos, kad greitu metu pasirodys dar inovatyvesnė bei išmanesnė technika galinti padėti susitvarkyti net ir su labai dideliu ūkiu. Pavyzdžiui, šiuolaikiniai kombainai yra kiekvieno ūkininko garaže. Sunku būtų įsivaizduoti darbus be šios technikos. O kada jos pasirinkimas toks platus – teks skirti laiko paieškoms.

Plati kombainų pasiūla

Lietuvoje, kaip ir kitose vakarų šalyse, šiuo metu egzistuoja labai plati technikos pasiūla. Galima pasirinkti nuo nedidelių iki ypač didelių kombainų. Žinoma, kad priklausomai nuo to, kokio dydžio sklypus reikia prižiūrėti – pasirenkama ir atitinkami šiuolaikiniai kombainai. Jeigu tai pats pirmas Jūsų pirkinys ir bijote prašauti – tokiu atveju rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais. Jie patys puikiai suvokia, kad nėra tikslo veltui „prakišti prekę“. Siūloma tik tai, kas puikiai tenkina individualius kiekvieno poreikius. Galiausiai, pasitarkite su ūkininkais, kurie jau ilgus metus naudoja kombainus ir gali palyginti ne tik skirtingo dydžio, tačiau taip pat ir skirtingų gamintojų gaminius.

Pjovimo greitis

Greičiau pjaunanti technika tuo pačiu padeda per trumpesnį laiko tarpa susidoroti su didesniu kiekiu derliaus. Žinoma, kad žmonės, kurie neturi labai didelių sklypų renkasi ne tokias galingas ir mažesnes technikas, kurių išlaikymas kainuoja pigiau. Galingesni ir greičiau pjaunantys kombainai kainuoja kur kas daugiau, tačiau jeigu turite labai daug žemių – tai tikrai atsiperka.

Gamintojas

Patys populiariausi pasaulyje vokiški bei japoniški kombainai, kadangi jie dažniausiai pristatomi kaip bene ilgiausiai tarnaujantys ir sėkmingai atliekantys jiems paskirtus darbus. Internete galite pasiskaityti žmonių atsiliepimus apie tam tikros kompanijos teikiamą pasiūlą. Galbūt tai Jums padės nuspręsti, ar verta naudotis tam tikros įmonės gaminiais, ar ne. Komentarų ieškoti siūlome ne tik lietuvių kalba, kadangi visas pasaulis naudojasi tais pačiais gaminiais.

Kaina

Kiek skirsite – tą ir gausite. Natūralu, kad dažniausiai kokybiškesni, arba bent jau taip pristatomi gaminiai – tuo pačiu yra ir kur kas brangesni. Jeigu jūsų finansai yra riboti – tokiu atveju iškart nurodykite pardavėjui, kokią pinigų sumą galite skirti. Žinoma šiuolaikiniai kombainai apskritai yra brangūs, tačiau tai gana normalu įvertinus, jog daiktas labai efektyvus, didelis ir jums tarnaus ilgus dešimtmečius. Aišku, jau geriau paskirti vieną kiek didesnę investiciją ir ilgesnį laiką naudotis jos suteikiam nauda.

Funkcijos

Vienas kombainas gali turėti net kelias funkcijas. Paprasčiausiai reikia keisti jo priedus ir tuomet galima daug darbų atlikti naudojant vieną įrangą. Tiesa, tokie funkcionalesni kombainai ir kainuoja daugiau, tačiau čia jau viskas remiasi į Jūsų galimybes bei norus.

Darbams atlikti reikia ir konkrečios technikos. Tuomet viskas bus labai greita, paprasta ir patogu, o nauda – didelė. Juk būti sėkmingu ūkininku šiais laikais yra taip paprasta.