Kaip apšiltinti vasarnamį

Jei vasarnamis yra puiki vieta mėgautis šiltaisiais mėnesiais, tačiau jei jis nėra tinkamai apšiltintas, vasarą galite prakaituoti. Pateikiame keletą patarimų, kaip išlaikyti vasarnamį vėsų

Pirmasis žingsnis – įsitikinti, kad jūsų vasarnamis yra gerai vėdinamas. Tai padės reguliuoti temperatūrą ir neleis kauptis kondensatui. Tai galite padaryti atidarydami langus ir duris, kai lauke karšta, ir uždarydami jas, kai vėsiau. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę įrengti ventiliatorių, kuris padėtų cirkuliuoti orui

Antras žingsnis – pasirinkti tinkamą vasarnamio izoliaciją. Yra dvi pagrindinės izoliacijos rūšys: natūrali ir sintetinė. Natūrali izoliacija, pavyzdžiui, vilna ar medvilnė, yra pralaidi orui ir padės reguliuoti temperatūrą vasarnamio viduje. Sintetinė izoliacija, pavyzdžiui, polistirenas ar purškiamos poliuretano putos, efektyviau sulaiko šilumą, tačiau gali būti brangesnė. Keletas naudingų patarimų, padėsiančių Jums išsirinkti šiltinimo medžiagą:

  1. Atsižvelkite į klimatą.

Pirmasis žingsnis renkantis tinkamą izoliacinę medžiagą vasarnamiui – atsižvelgti į klimatą. Jei vasarnamis bus įrengtas karštame ir drėgname klimate, tuomet geras pasirinkimas būtų medžiaga, kuri gali padėti išlaikyti vėsą, pavyzdžiui, stiklo pluoštas. Jei vasarnamis stovės šaltame klimate, geriau rinktis medžiagą, kuri padeda išlaikyti šilumą, pavyzdžiui, šiltinimo putas.

  1. Apsvarstykite konstrukcijos tipą.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis vasarnamio izoliacinę medžiagą, yra konstrukcijos tipas. Jei vasarnamis bus pagamintas iš medinės karkasinės konstrukcijos, tuomet stiklo pluošto arba celiuliozės izoliacija būtų geras pasirinkimas. Jei vasarnamis bus mūrinis, geriau rinktis putplastį.

  1. Atsižvelkite į R vertę.

Renkantis vasarnamio izoliacinę medžiagą, taip pat svarbu atsižvelgti į R vertę. R vertė – tai rodiklis, rodantis, kaip gerai medžiaga gali izoliuoti. Kuo didesnė R vertė, tuo geriau medžiaga izoliuoja. Pavyzdžiui, stiklo pluošto R vertė yra nuo 2,5 iki 4,0, o celiuliozės R vertė – nuo 3,6 iki 3,8. Putų R vertė yra 6,0-8,0.

  1. Apsvarstykite išlaidas.

Kaina yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis vasarnamio izoliacinę medžiagą. Stiklo pluoštas paprastai yra pigiausias variantas, po jo seka celiuliozė ir putplastis. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad pradinė kaina ne visada yra svarbiausias veiksnys; kartais svarbiau atsižvelgti į ilgalaikes išlaidas, susijusias su kiekvienos rūšies izoliacine medžiaga.

Trečias žingsnis – apsaugoti vasarnamį nuo atmosferos poveikio. Tai padės sulaikyti skersvėjį ir neleis išeiti šilumai. Tai galite padaryti užsandarindami visus plyšius aplink duris ir langus silikonu arba putplasčiu. Taip pat turėtumėte patikrinti, ar sienose ir lubose nėra plyšių, pro kuriuos galėtų išeiti šiluma

Ventiliacijos angos, langai, durys ir ventiliatorius padės užtikrinti cirkuliaciją, o tinkama izoliacija padės reguliuoti temperatūrą. Užsandarinus visus tarpus, bus lengviau apsaugoti vasarnamį nuo oro sąlygų ir neleisti šilumai išeiti.