Finansavimo šaltinio pasirinkimas

finansavimasIeškantys tam tikro finansavimo šaltinio šiuo metu gali rinktis iš daugelio pasiūlymų, tačiau aišku – viskas priklauso nuo pinigų panaudojimo pobūdžio. Jeigu jums aktualus kreditavimas, pinigus panaudojant buities išlaidoms padengti, tada galite rinktis populiariausias kreditų bendroves internete. Jeigu jus domina kažkoks verslo, kad ir smulkaus, finansavimas gaunant investiciją, jums reikės kaip reikiant pasiruošti. Investicijas gauti yra sunkiau, nes čia daug ką lemia idėja bei ją plėtojanti komanda. Aišku, nemažai įtakos turi yra siūloma investicinė grąža – ji turi būti patraukli investuotojui.

Kalbant apie investiciją, pastebima, kad nemažai naujokų daro didžiules klaidas, o viena iš jų – per smulkus ir paslaptingas verslo aprašymas. Trumpai tariant, kai kurie asmenys nori gauti investiciją, tačiau nenori atskleisti idėjos, neva ją investuotojas pavogs. Taip dažniausiai nebūna, nes investuojantys asmenys ir taip yra užimti, jie neturi laiko užsiimti panašiais dalykais, todėl jie ir yra vadinami investuotojais/finansavimo šaltiniu. Jų veikla – iš pinigų daryti dar didesnius pinigus, neskiriant daug laiko.

Investicijoms gauti dažniausiai yra būtinas detalus verslo planas. Jeigu tai jau veikiantis verslas, kuris nori didinti apimtis, tada yra atliekami kiti pristatymo darbai, kuriuose nurodomi būsimi darbai bei investicijos panaudojimo tikslai. Tokiu atveju, kai informacija yra pateikiama minimaliai, susidomėjimo galima sulaukti tik iš pavienių asmenų, kurie investuoja nedideles sumas. Jie dažniausiai investuoja ir nežinodami kur tie pinigais bus, nes jeigu žmogaus reputacija rodo, kad jis sugeba padidinti pinigus, tada ir pasitikėjimas atsiranda savaime.

Kreditavimo atveju viskas yra kiek kitaip. Čia skolintis gali tiek įmonės, tiek ir paprasti žmonės. Tiesa, įmonėms dažniausiai prireikia didesnių sumų, todėl neretai jų finansavimo šaltiniais tampa bankai arba kredito unijos, o ne greitųjų kreditų bendrovės. Fiziniai asmenys skolintis gali internetu ir jiems nėra jokių suvaržymų. Na, suvaržymų yra, tiksliau – jie yra įstatyminiai, todėl įprasta teigti, kad skolintis gali tik tie, kurie yra atsakingi ir atitinka reikalavimus.

Greitųjų kreditų bendrovės neteikia verslo paskolų, tačiau kai kurie žmonės skolinasi ir iš šių įmonių, siekdami gauti finansavimą savo komercinės veiklos vykdymui. Dažniausiai yra imami keli kreditai iš skirtingų kreditų bendrovių. Jie grąžinami sėkmingai arba ne – asmuo tampa prasiskolinęs ir vos besikapstantis iš padėties. Tai nėra investicija – asmuo, paėmęs kelis kreditus, juos turės grąžinti iš savo lėšų, nes skolinama buvo būtent jam, o ne įmonei. Nesėkmės atveju ir atsiranda skirtumas – investicijos atveju, pinigus praranda investuotojai, o paskolos – atsakomybę neša būtent gavęs tą paskolos sumą asmuo. Kiekvienu atveju vis tiek reikėtų pasverti visus niuansus, nes ne visada asmenims pavyksta tinkamai įvertinti savo galimybes – bet kokiu atveju skolos gali likti, tad finansavimui dažniausiai siūlome rinktis mažiausias palūkanas bei kitus įsipareigojimus keliančius finansuotojus.