Darbas užsienyje gana lengvai surandamas

darbas uzsienyjeDomitės darbo užsienyje galimybėmis, bet baimė dėl kalbos nemokėjimo verčia kaip reikiant susimąstyti ar verta rizikuoti? Visiems ketinantiems vykti į kitą šalį uždarbiauti pravartu žinoti, kad ne visi užsienio darbdaviai reikalauja vietinės kalbos mokėjimo. Tai patvirtina ir portalas http://www.darbas-uzsienyje.lt/, kuriame rasite užsienio darbdavių pasiūlymus.

Paprastai tariant, kad ir toje pačioje Anglijoje daugelis lietuvių ar kitų europiečių dirba net nemokėdami anglų kalbos pagrindų. Taip yra dėl to, kad kiekvienas darbo užsienyje pasiūlymas yra skirtingas. Matote, jums gali būti siūlomas darbas prie gamybos linijos, o ten jokio bendravimo su klientais nėra. Dirbama įprastu grafiku paprastus nesudėtingus darbus. Aišku, jeigu jus domina platesnės darbo perspektyvos, tai užsienio kalbas reikėtų mokėti, ypač pagrindines.

Kas liečia darbą užsienyje ir jo paieškas, tai pradžioje siūloma dairytis į specializuotus darbo paieškos skelbimus. Tiesa, yra ir kitų skelbimų portalų, kuriuose galite rasti darbo skelbimų kategorijas. Vienas iš tokių portalų – Dedu.lt ir jame rasite specialią kategoriją, skirtą tiems, kurie gali pasiūlyti darbą užsienyje, o taip pat galite dėti savo skelbimus. Nurodant skelbimą, visuomet siūloma visą informaciją nurodyti kruopščiai. Tai reiškia, kad tokiuose skelbimuose reikia nurodyti tikslius įgūdžius, darbo patirtį, informaciją apie užsienio kalbų mokėjimą bei aišku – būtina nurodyti turimą išsilavinimą.

Dedant skelbimus, kurie susiję su darbo užsienyje paieška, rekomenduojama pirmiau dairytis po darbo skelbimų tinklapius, o ne paprastas skelbimų svetaines, kuriose yra begalė kategorijų. Matote, specializuoti portalai turi didesnę darbdavių auditoriją nei tradiciniai skelbimų tinklapiai. Kartais specializuotuose portaluose dedami ne tik skelbimai – kartais reikalaujama pridėti ir savo CV ar motyvacinį laišką. Motyvaciniai laiškai dažniausiai prikabinami kreipiantis dėl konkretaus pasiūlymo.

Ieškant darbo kitoje šalyje, taip pat rekomenduojama vengti tarpininkavimo. Pasitaiko situacijų, kad kalbos nemokantis žmogus kreipiasi į artimuosius, jog šie atliktų vertėjų vaidmenį. To daryti nereikėtų. Dėl sudominusio darbo turite kalbėti patys, ne skitu atveju darbdaviui parodysite, jog pats esate nepareigingas ir atmestinai žiūrite į darbo pokalbius. Jeigu darbo reikia jums, tai būtinai dėl visko tarkitės patys.