Vykstate į kelionę? Pasirūpinkite namų saugumu!

Atostogos bei kelionės visuomet asocijuojasi su maloniais įspūdžiais. Vis dėlto, kai kas gali gerokai apkartinti visas nuostabias akimirkas. Tai – vagystės. Juk išvykdami į kelionę paliekame namus be priežiūros kelioms dienoms ar net savaitėms. Šiais laikais sukčiai itin lengvai gali sužinoti, kuomet potenciali auka palieka namus. Tad, prieš išvykstant į kelionę tiesiog privaloma pasirūpinti namų saugumu. Tą padaryti gali padėti keli praktiniai patarimai.

Saugumas keliaujantVisų pirma, nedvejodami paprašykite savo draugų ar artimųjų pagalbos. Pasirinkite žmogų, kuriuo tikrai pasitikite. Taip galėsite jaustis ramūs. Lai žmogus, kuris sutiks jums padėti, turi vieną iš jūsų namų ar būto raktų ir reguliariai užsuka patikrinti ar viskas gerai. Tai aktualu ne vien dėl namų saugumo. Pavyzdžiui, jei auginate gyvūną ar turite daug gėlių, tiesiog neišsiversite be draugų ar artimųjų pagalbos. Mat, augalus reikės palaistyti, o gyvūną pamaitinti ar išvesti į lauką. Taip išvengsite papildomų rūpesčių grįžę iš kelionės. Jei nuspręsite pagalbos paprašyti daugiau nei vieno asmens, būtinai informuokite juos apie tai iš anksto, kad išvengti nesusipratimų. O jei turite akylus kaimynus, praneškite jiems, jog jūsų butą ar namą prižiūrės draugas ar giminaitis. Juk jei kaimynai išvys nepažįstamus žmones slankiojančius aplink jūsų namus, jie gali be reikalo pranešti apie juos policijai.

Venkite skelbti apie artėjančią kelionę socialiniuose tinklapiuose, nes tokia informacija gali būti labai lengvai panaudota prieš jus. Žinoma, juk taip norisi su visais pasidalinti džiaugsmu, jog avia bilietai jau jūsų kišenėje. Vis dėlto, geriau nenurodyti tikslios išvykimo datos. Dažnai nesusimąstome apie tai, kokias pasekmes gali turėti informacija, kurią skelbiame internete. Tad, nepamirškite atsakingumo ir savisaugos jausmo. Tai padės išvengti nemalonių nutikimų. Nepamirškite, jog socialiniuose tinkluose jūsų skelbiamą informaciją gali matyti ne tik geri draugai ar artimieji, bet ir būrys nepažįstamųjų, kurie nebūtinai turi pačias geriausias intencijas. Juk ne veltui egzistuoja posakis, jog atsarga gėdos nedaro.

Išvažiuodami iš namų ilgesniam laikui visuomet dvejojate, ką daryti su užuolaidomis? Galbūt jas užtraukiate, o gal paliekate atitrauktas? Tai iš tiesų ganėtinai svarbi detalė, kuri gali privilioti arba atbaidyti potencialius vagišius. Dalis žmonių renkasi užtraukti užuolaidas, nes nenori, jog nepažįstamieji matytų tai, kas yra jų kambariuose. Vis dėlto, užtrauktos užuolaidos gali sutrukdyti ir policijai, ir draugams, kurie stengiasi jums padėti vagystės atveju. Juk tuomet jie negalės matyti, kas dedasi jūsų namuose. Tad, tinkamiausia yra palikti užuolaidas taip, kaip paliekate jas kasdien. Jei niekados neužtraukiate užuolaidų savo namuose, neverta to daryti ir išvykstant. Vagys nusikaltimams ruošiasi iš anksto ir stebi aplinką. Tad, jie netruks pastebėti, jog kažkas ne taip ir galbūt esate išvykę. Nepamirškite paslėpti vertingų daiktų. Pavyzdžiui, nelaikykite juvelyrinių dirbinių ant palangės bei nepalikite kompiuterio ant darbo stalo, kuris yra priešais langą.

Akivaizdu, jog norint vykti į kelionę reikalingi ne tik lėktuvo bilietai, bet ir planas, kurį naudosite tam, kad apsaugotumėte savo namus. Žinoma, nereikia persistengti, tačiau neverta ir visiškai numoti ranka į saugumą ir elgtis lengvabūdiškai. Jei pasinaudosite šiais keliais labai paprastais praktiniais patarimais, keliaudami tikrai galėsite jaustis daug saugiau ir nebijoti, jog grįžus jus pasitiks nemalonus siurprizas. Tad paprašykite draugų ar artimųjų pagalbos, pernelyg viešai neskelbkite apie artėjančią kelionę ir nepalikite vertingų daiktų taip, jog jie viliotų plėšikus įsilaužti į jūsų būstą.