Užsienio filmai lietuvių vertinami geriau nei Amerikiečių

filmaiKino gurmanai dažnai nesugeba išsirinkti tinkamo filmo vakarui – vieni yra labiau išrankūs, kiti mėgsta lengvesnius filmus. Tačiau, kiekvienoje šalyje filmai yra įvertinami skirtingai. Tai reiškia, kad vienoje šalyje kažkuris filmas gali būti įvertinamas žemiausiais balais, kitose šalyse – aukščiausiais. Tai ypač reikėtų akcentuoti tiems, kurie naudojasi didžiausiomis internetinėmis filmų vertinimo svetainėmis. Ten tikrai dažnai aptiksite tokių filmų, kurie, jūsų manymu, bus įvertinami per prastai. Taip yra dėl skirtingo skonio, pažiūrų ir gyventojų įsitraukimo į kino pramonę. Pavyzdžiui, prieš porą metų išleistas filmas, kuris išjuokia Šiaurės Korėjos lyderį, buvo uždraustas toje šalyje, o šio filmo leidėjai sulaukė kibernetinių išpuolių ir net grasinimų.

Lietuvoje geriausių įvertinimų visuomet sulaukia įvairios komedijos, kuriose yra mėgstami aktoriai. Nepaisant to, jog didžiausiose filmų vertinimo portaluose įvertinti filmai sulaukia mažų balų už Atlanto, Lietuvoje jie vertinami geriausiai. Kodėl? Lietuviams patinka praleisti gerai laiką, jie mėgsta lengvas komedijas, į kurias nereikia stipriai įsijausti. Jeigu žmogus puikiai praleidžia laiką, tai jis filmą vertina aukštu balu. Tačiau, už Atlanto filmai vertinami atsižvelgiant į kiekvieną smulkmeną. Ten filmai analizuojami, stebima kiekviena detalė, žvelgiama į logiką, filmuose rodančius aktorių poelgius ir t.t. Į tokias smulkmenas lietuviai nekreipia dėmesio, todėl jie tokius filmus vertina geriau.

Ieškantiems filmo geram vakaro leidimui jokiu būdu nereikėtų dairytis į kino kritikų nuomonę. Tai yra vienas blogiausių žingsnių. Ko gero nepastebėjote, bet nėra jokio kritiko, kuris blogai neatsilieptų apie kurį nors filmą ar jo epizodą. Kiekvieną filmą internetiniai kritikai vertina savaip, tačiau jų nuomonė yra kiek perdėta – jie siekia pašiepti filmą kaip įmanoma juokingiau, nes nuo to priklausys ir tų atsiliepimų skaitomumas.

Tad, jeigu ieškote filmo vakarui, jums tiesiog reikėtų rinktis tuos, kuriuos geriausiai vertina lietuviai. Tai būtų kiek objektyvesnė nuomonė. Tuo labiau, kad lietuviai neretai turi panašų skonį, išsiskiria tik vieno kito gurmano, kuriam aktualūs tik kažkokią gilią mintį turintys kino kūriniai, nuomonė. Filmą išsirinkti lengviausiai būtų naudojantis lietuviškomis vertinimo sistemomis internete arba tiesiog žiūrėkite įvertinimus filmų svetainėse.