Tam, kad kapų tvarkymas nereikalautų didelių piniginių išlaidų ir laiko sąnaudų

Kapų tvarkymas

Ar pastebite, kad jau daugybę metų nemaža dalis žmonių savo mirusius gimines laidoja labai ištaigingai, pasitelkiant pačius prabangiausius sprendimus, didžiulius paminklus (netgi statulas), sodinant retas gėles ir pasirenkant kitą brangią augmeniją, nepamirštant ir pakankamai nestandartinių kapo dangos pasirinkimų. Todėl puikiai suprantama, kad tokių kapų tvarkymas reikalauja labai didelių laiko sąnaudų ir pastangų.

Tačiau jei žmogus, kuris prižiūri savo giminių kapavietę, yra pakankamai senyvo amžiaus ir jo sveikata nebeleidžia to daryti reguliariai ir labai kruopščiai, vargu ar pavyks kapavietę išlaikyti puikios būklės. Neilgai trukus augmenija nuvys arba priešingai – išsikeros ir padengs bene visą kapavietės plotą. Tuo tarpu paminklas taip pat gali tapti sunkiai įžiūrimas, o kapavietės danga taps pernelyg užžėlusi žole ir piktžolėmis. Tai tikrai nesuteikia kapavietei tinkamos išvaizdos, todėl yra keli sprendimai, kuriuos galima pasirinkti.

Visų pirma, jei kapavietę planuojate prižiūrėti patys, reikėtų pasirinkti paprastesnius kapavietės apipavidalinimo sprendimus, pvz., kapavietę padengti mulčiumi arba skalda. Taip pat rekomenduojama pasirinkti daugiamečius augalus, kurių negali neigiamai paveikti nei didelis šaltis, nei karštis. Be abejo, paminklas taipogi turėtų būti nukaldintas iš atitinkamo akmens, kuris yra ilgaamžis ir labai kokybiškas.

Tačiau nėra ko abejoti, kad toks pasirinkimas tinka tikrai ne kiekvienam. Dėl šios priežasties visuomet galima kreiptis į kapaviečių tvarkymo paslaugas teikiančius profesionalus, kurie pasirūpina visomis minėtomis užduotimis.

Nors jums gali atrodyti, kad daugumai lietuvių tai yra nepriimtina, situacija yra visiškai kitokia. Vis daugiau žmonių supranta, kad kapų tvarkymas, kurį atlieka šios srities specialistai, yra efektyvus sprendimas, leidžiantis išsaugoti tinkamą kapavietės būklę. Jei manote, kad kapavietės tvarkymas yra labai asmeniška ir privatu – klystate. Pasidomėjus priešistore pastebėtumėte, kad kapų tvarkymas labai dažnai būdavo atliekamas ne pačių velionio giminaičių, o už šią sritį daugelį metų atsakingų žmonių, kuriems kapų tvarkymo ir kapinių priežiūros darbai būdavo kasdienybė ir pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Todėl savo nuomonę pakeisti tikrai verta – peržiūrėkite šių paslaugų teikėjų pasirinkimą ir susisiekus su pasirinktais specialistais, aptarkite visas sąlygas ir tvarką.