Svarbūs patarimai vykstantiems į Norvegiją

Norvegija yra šiauriausia Europos šalis, kurioje beveik 70 proc. paviršiaus dengia kalnai ir upės. Jei visuomet mėgote šaltesnį ir žiemišką orą, tuomet Norvegija gali tapti puikia šalimi. Pateiksime jums keletą patarimų, kurie padės, jei nuspręsite išvykti į šią šalį.

  • Siuntos i NorvegijaVisų pirma turėtumėte planuoti ir organizuoti būsimą kelionę. Geriausia pradėti nuo konkrečios vietovės pasirinkimo. Nuo to priklausys ir būsto nuomos kainos, darbo pasirinkimas ir kt. Tuomet sudarykite sąrašą daiktų, kurie bus būtiniausi.
  • Būkite tikri, kad turite visus reikiamus dokumentus. Visą reikiamą informaciją visuomet galite gauti kreipdamiesi į Norvegijos ambasadą ar tiesiog apsilankius internete, kuriame gausu atsakymų į jums rūpimus klausimus.
  • Į Norvegiją patariama važiuoti numačius darbą, kurį dirbsite. Tai reiškia, kad iš anksto žinant, kur dirbsite, galėsite išvengti įvairių didelių nepatogumų ir streso.
  • Kadangi Norvegijoje viskas yra pakankamai brangu, pravartu pagalvoti apie kai kurių savo daiktų transportavimą iš Lietuvos. Siuntos i Norvegija keliauja reguliariai, todėl visuomet galite susitarti su Lietuvoje veikiančiais vežėjais, kad jie pristatytų jums reikiamus daiktus.
  • Išmokite kalbėti norvegiškai. Norvegai mėgsta, kai emigrantai kalba jų gimtąja kalba. Žinoma, galite kalbėti ir anglų, švedų, vokiečių ir danų kalbomis, tačiau visuomet didžiausią palankumą galėsite pelnyti, jei išmoksite vietinę kalbą.
  • Pasidomėkite ir šios šalies sveikatos sistema. Prieš išvykstant, visuomet rekomenduojama pasitikrinti sveikatą ir išspręsti visas įmanomas sveikatos problemas.
  • Automobilio įsigijimas Norvegijoje – pakankamai brangus malonumas. Nemaža dalis bendrovių savo darbuotojams automobilius lizinguoja, todėl apsvarstykite įvairius pasirinkimus. Galbūt nuspręsite savo turimą automobilį transportuoti į Norvegiją.
  • Pasidomėkite ar Norvegijoje yra jūsų draugų, pažįstamų ir giminaičių. Galbūt rasite žmonių, kurie galės jums pagelbėti įsikuriant, randant darbą ir žengiant pirmuosius žingsnius svečioje šalyje.
  • Turėkite papildomų santaupų. Tai yra labai svarbu, jei pradžioje jums kils įvairių keblumų. Be to, net jei darbą gausite vos tik nuvykę, nepamirškite, kad pirmasis atlyginimas atkeliaus pakankamai negreitai, todėl turėkite pinigų, kuriuos galėsite skirti būsto nuomai, transporto išlaidoms, maistui ir kitiems poreikiams tenkinti.