Stilingos barzdos paslaptys: nuo tinkamos barzdaskutės iki barzdos aliejaus

BarzdaskutesPrieš keletą metų su trenksmu į mados pasaulį sugrįžo vienas vyriškumo simbolių – barzdos. Nuo podiumų greitai į gatves persikėlusios barzdos rado vietas ant daugumos, bent šiek tiek mada ar stiliumi besidominčių, vyrų veidų. Tačiau nereikia pamiršti, kad užsiauginti barzdą gali kiekvienas, o tinkamai ją prižiūrėti – tikrai ne. Norėdami turėti gražią ir išpuoselėtą barzdą vyrai turi įdėti nemažai pastangų – būtina pasirūpinti viskuo, nuo tinkamos barzdaskutes iki barzdų aliejaus.

  • Visų pirma, būtina tinkamai pasirūpinti veido oda. Rinkitės kokybišką kosmetiką, kuri užtikrintų, kad oda būtų drėkinama. Tiek prekybos centruose, tiek specializuose kosmetikos parduotuvėse ar barzdaskučių salonuose rasite didelį kosmetikos gaminių pasirinkimą. Ir jei jums kilo klausimas – ne, kosmetika tikrai nėra vien moterų privilegija.
  • Pasirūpinę veido oda galite pradėti barzdos auginimą. Apsiginkluokite žirklutėmis ir profesionalia barzdaskute – pirmosios skirtos patrumpinti plaukeliams, antroji – nuskusti nepageidaujamus. Formuokite barzdą atsižvelgdami į savo veido formą, jei veidas apvalesnis, barzdą trumpinkite skruostų srityje, jei pailgesnis – darykite atvirkščiai. Žinoma, kad ne visų barzdų auginimo galimybės yra vienodos, jei matote, kad vietoj barzdos tik trys plaukai želia – geriau švariai nusiskuskite.
  • Rūpinkitės barzdos švara. Kai jau pasieksite pageidaujamą ilgį, susitaikykite su mintimi, kad jį reikės palaikyti nuolat patrumpinant barzdą. Žinoma, spręskite pagal asmeninį požiūrį – vienam vyrui gana ir kelių centrimentų barzdos, tuo tarpu kitas norėtų tapti naujuoju grupės ZZ Top nariu. Bet kuriuo atveju barzdą teks ne tik trumpinti, bet ir plauti bei šukuoti. Rinkitės šampūną arba muilą, jei norite, kad barzda būtų švelnesnė – ir aliejų. Trupinių pilnas ir švara nepasižymintis augintinis ant veido nesukels teigiamų emocijų niekam.
  • Apsilankykite pas specialistą. Kartą į mėnesį užsukite pas profesionalų barzdaskutį. Didžiuosiuose šalies miestuose veikia jau ne vienas salonas, išskirtinai besirūpinantis barzdomis. Savo amatą išmanantis specialistas ne tik senovinio stiliaus skustuvais nuskus nereikalingus plaukelius, patrumpins barzdą, suteiks jai puikią formą, bet ir įtrins kvepiančiu aliejumi. Iš salono išeisite atsipalaidavę, pailsėję, kvepiantys ir pasipuošę puikia barzda.

Prižiūrėta ir daili barzda suteikia žavesio kiekvienam vyrui. Tačiau nepamirškite, kad aklai madų vaikytis nevalia – svarbiausia, kad ji tiktų ir patiktų jums.