Ruduo – geriausias metas keisti alyvą automobiliui

Tepalai

Tam tikrus įpročius reikia išsiugdyti. Savaime suprantamas dalykas yra vasarą važiuoti pailsėti prie ežero, per vėlines aplankyti artimųjų kapus ir uždegti žvakelę, pasveikinti mamą per mamos dieną ir t.t. Kiekvieną pavasarį ir rudenį esame pripratę keisti automobiliams padangas. Būtų gerai pridėti dar vieną naudingą įprotį – kiekvieną rudenį pasikeisti tepalus ir filtrus.

Jei automobilis jums – pramoga, susisiekimo priemonė, bet ne darbas, greičiausiai per metus sunkiai įveikiate 10 000 kilometrų. Toks atstumas įpareigoja keisti tepalus iš karto, nors galima važinėti kurį laiką ir su senais – tiesiog po truputį dėvisi automobilio variklis. Kai atvarote savo mašiną rudens padangų keitimui (primename, kad padangas reikia pasikeisti iki lapkričio 1 dienos į žiemines), galima tuo pačiu pasikeisti ir alyvą.

Alyvos keitimas kainuoja nebrangiai, kartais autoservisuose net pasitaiko atvejų, kai pakeičiamas nemokamai, bet susimokate už jų alyvą.

Šalia tepalų keitimo visada rekomenduojama pasikeisti ir alyvos ir kuro filtrus. Tai itin svarbu, jei norite tinkamai paruošti automobilį dar vienai neprognozuojamai lietuviškai žiemai. Juk niekam nemalonu, kai automobilis sunkiai užsiveda šaltas. Kokybiška alyva gali padėti išvengti nemažai problemų, susijusių su automobilio eksploatacija žiemą.

Dar automobilių mechanikai rekomenduoja keisti oro filtrus. Ne be reikalo, nes Lietuvoje vis dar nemažai vieškelių, kuriais važinėjant oro filtras kemšasi greičiau. Ir šiaip negalime pasigirti labai preciziška tvarka ir švara keliuose, tad natūralu, kad oro filtras per vasarą smarkiai užsineša.

Nenustebkite, kai šalia šių trijų filtrų servise jums pasiūlys keisti ir salono filtrą. Galbūt jis ir švarus, tačiau reiktų atminti, kad filtrai turi antibakterinį sluoksnį, kuris su laiku „silpsta“ ir salono orą valo vis prasčiau.

Taigi, alyvos keitimas + 4 filtrai. Susidaro nemažai darbo ir išlaidų. Jos atsiperka paspaudus pirmajam rimtam šaltukui, kai automobilis užsiveda lengviau ir dirba efektyviau. Juk laiku pakeista kokybiška alyva sutaupo nemažai kuro. Tepalai labai reikalingi varikliui ir visoms sistemoms, todėl šioje vietoje labai taupyti nereikėtų. Nesvarbu, kad jūsų automobilis senesnis. Jam būtina išskirtinė priežiūra. Beje, tepalus galite įsigyti internetu ir patys nuvežti juos į autoservisą.