Prieš vasarą būtina pasitikrinti automobilio važiuoklę

Dabar kaip tik yra metas, kad reikia pasikeisti automobilio padangas, pasikeisti šiam sezonui labiau tinkamas, t.y. į vasarines. Tą būtina padaryti iki balandžio 10 d. Tačiau, jeigu pakeičiate automobilio ratus, tai dar nereiškia, kad jūs galite būti visiškai užtikrintas jog jūsų transporto priemonė yra visiškai techniškai tvarkinga. Todėl būtina vykdyti reguliarią automobilio techninę apžiūrą, o ne tik tada, kai tą priverčia daryti įstatymai. Geram pakabos tikrinimui gali padėti stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga.

Tokia įranga gali būti pati įvairiausia ir ji tikrina įvairius pakabos elementus. Tai yra stendai, kurie pateikia greitai tikslius rezultatus: stabdžių tikrinimo, pakabos tikrinimo, amortizatorių tikrinimo ir ratų suvedimo tikrinimo stendai. Kadangi tokia servisų įranga yra ne pigi, tad stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga nėra dažnai sutinkama servisuose. Pats populiariausias yra stabdžių tikrinimo stendas, kurį galima sutikti gan dažname didesniame servise. Taip pat ratų suvedimo įrangą, kuri yra ne ką mažiau naudinga transporto priemonės savininkui.

Stabdžių tikrinimo stendas tikrina stabdžių mechanizmų ir dalių veikimo efektyvumą ir našumą. Ant specialių būgnų, kurie yra įmontuoti į serviso grindinį, yra pastatoma viena automobilio ašis. Tuo metu pradeda sukti būgnai, o automobilyje būna įjungta laisva pavara, tada yra nuspaudžiami stabdžiai, tuo metu ir yra matuojamas stabdžių efektyvumas bei nusidėvėjimas.

Stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įrangaKita stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga yra skirta amortizatorių tikrinimui. Ji naudinga tuo, kad patikrina amortizatorių tvirtumą, efektyvumą, nusidėvėjimą ir kitas specifikacijas. Specialios plokštės automobilio ratą staigiais judesiai kiloja aukštyn ir žemyn. Taip yra išmatuojama amortizatorių esamoji jėga.

Pakabos tikrinimo stendas naudingas tuo, kad specialios plokštės judėdamos slenkamaisiais judesiais į visas puses gali patikrini plačią gamą pakabos elementų. Todėl yra naudinga tuo, kad per gan trumpą laiką galima patikrinti visą automobilio pakabą.
Viena naudingiausių įrangų yra ratų suvedimo stendai, kurie patikrina ar ratai stovi vertikaliai ir ar nėra jokio išlenkimo. Ko pasekoje greičiau dėvėsi padangų protektorius. Pasinaudoti šia stabdžių ir pakabos tikrinimo įranga yra rekomenduojama tada, kai yra pasikeičiami automobilio ir dėl kitų panašių aplinkybių.