Pradėti nuo sklypo ar pirkti jau pastatytą NT objektą

nauji kotedzai

Kai svarstome apie nuosavo namo įsigijimą arba statymą, turime labai gerai apgalvoti visus galimus pasirinkimus, kurių šiomis dienomis yra labai daug. Tai reiškia, kad reikėtų nuspręsti, koks yra mūsų tikrasis biudžetas, kurio negalime peržengti, ir kokie yra tikrieji mūsų lūkesčiai bei keliami reikalavimai. Nuo to priklausys ar mums bus reikalingi parduodami sklypai ar jau pastatyti nauji kotedzai ir namai. Be abejo, nuo tokio sprendimo priklausys ir patiriamos išlaidos, todėl verta plačiau pakalbėti apie populiariausius vartotojų pasirenkamus variantus.

Namo statymas yra vienas iš galimų pasirinkimų. Žinoma statyboms visuomet reikia skirti kur kas daugiau laiko ir pastangų, tačiau šis sprendimas gali sutaupyti gerokai daugiau nei tuomet, kai perkamas jau pastatytas namas. Jei nusprendžiama namą statyti, tuomet visų pirma reikia pasirūpinti sklypu. Jei sklypą pirksite Vilniaus mieste, tuomet galite būti tikri, kad teks gerokai paploninti savo piniginę. Tuo tarpu, jei sklypo ieškosite Vilniaus rajone – galite rasti ir nelabai brangių variantų. Taigi, kaina priklauso nuo to, kurioje vietoje yra jums patinkantis sklypas. Be abejo, jei pasiryšite investuoti į Vilniuje esantį žemės sklypą, tuomet jame pastatytas namas akimirksniu galės būti įkainojamas gerokai didesne pinigų suma nei jūs investavote jo statyboms. Tai būtų labai pelninga ir ilgaamžė investicija. Kita vertus, kaip jau buvo minėta, namo statyba gali užtrukti ir gerokai ilgiau nei pusmetį (įprastai pusmetis yra trumpiausias laiko tarpas), todėl kol vyks statybos, turėsite gyventi senajame būste (nuosavame arba nuomojamame). Be abejo, tuomet, kai pastatysite nuosavą namą, puikiai žinosite, kokios buvo naudotos statybinės medžiagos, kokie sprendimai pritaikyti ir svarbiausia – namo dydis bei išplanavimas bus tobulai atitinkantis jūsų keliamus reikalavimus.

Kitas pasirinkimas – tai naujo namo arba kotedžo pirkimas. Tokiu atveju jūs pirksite jau pastatytą nekilnojamojo turto objektą. Kai kuriems vartotojams šis sprendimas atrodo netinkamas vien todėl, kad jie kelia labai aukštus reikalavimus ir nenori gyventi būste, kuris neatitinka jų turimos tobulo namo vizijos. Ir nors tai yra vienas iš minusų, vis dėlto įsigiję nuosavą namą, laikui bėgant jame galėsite atlikti bet kokias jūsų pageidaujamas korekcijas. Žinoma, kai kalbame apie jau pastatytą namą arba kotedžą, taip pat turime pabrėžti ir gerokai didesnę nekilnojamojo turto kainą. Todėl jei lygintume namo statybos ir jau pastatyto namo kainų skirtumus, matytume, kad namo statyba gali būti net du ar tris kartus pigesnė nei tuo tarpu perkant namą su pilna apdaila. Taigi, kai yra pakankamai akivaizdūs ir reikšmingi skirtumai, reikėtų daug dėmesio skirti skaičiavimams, vertinimui, apmąstymams ir galutinio sprendimo priėmimui. Tuomet galėsite būti užtikrinti, kad jūsų pasirinkimas patenkins jūsų lūkesčius ir leis džiaugtis nauju pasirinktu gyvenamuoju būstu.