Plaukų priežiūra turi tapti neatsiejama kasdienybės dalis

Plauku prieziura

Mūsų plaukai turi labai didelės įtakos bendrai išvaizdai, todėl nereikėtų susitelkti tik į odos priežiūrą ar nagus. Plauku prieziura taip pat turėtų tapti neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Todėl kiekvienai moteriai svarbu daug dėmesio skirti savo plaukams, pasirenkant tinkamas grožio priežiūros priemones.

Taigi, visų pirma plaukų priežiūra prasideda nuo elementarios higienos. Kiekvienos iš mūsų plaukus kasdien veikia daugybė įvairių neigiamų aplinkos veiksnių (užterštas oras, ultravioletiniai saulės spinduliai, vėjas, lietus ir kt.). Tai reiškia, kad tuomet, kai jų neprižiūrime, rizikuojame juos gerokai susilpninti ir pažeisti.

Dėl šios priežasties svarbu išsaugoti švarius plaukus ir pasirūpinti, kad jų priežiūrai skirtose priemonėse būtų kuo mažiau kenksmingų cheminių medžiagų. Jei turite galimybę – rinkitės tik kuo natūralesnius produktus.

Be abejo, pirmiausia turite nustatyti savo plaukų tipą, t.y. normalūs plaukai, riebūs plaukai ar sausėjantys plaukai.

Normalūs plaukai

Jei jūsų plaukai yra tvirti, purūs, atrodo sveiki ir nebuvo nuolatos dažomi plaukų dažais – tuomet jūsų plaukai neabejotinai priklauso normaliam tipui. Tuomet turėtumėte pasirinkti normaliems plaukams pritaikytą šampūną ir kondicionierių.

Riebūs plaukai

Jei pastebite, kad jūsų plaukai dažnai sulimpa, yra blizgūs ir juos būtina trenkti kiekvieną dieną, tuomet jie priklauso riebiam plaukų tipui. Tai labai komplikuotas plaukų tipas, kuris gali būti siejamas su papildomomis problemomis, pvz., tokie plaukai lengviau veikiami dulkių, be to – kur kas greičiau užsikemša odos poros, o galvos oda pasidengia dideliu riebalų sluoksniu. Tai reiškia, kad riebalinių liaukų veikla yra kur kas aktyvesnė nei įprasta. Taigi, būtina naudoti tik riebiems plaukams pritaikytas priemones, kurios padės subalansuoti riebumą ir palengvins plaukų formavimą.

Sausi plaukai

Jūsų plaukai sausi, atrodo šiurkštūs ir pilkšvi? Tokie plaukai labai lengvai garbanojasi, todėl juos sudėtinga šukuoti. Be to, dažnai pastebima, kad būna suskilinėję plaukų galiukai. Todėl svarbu plaukus reguliariai drėkinti, suteikti jiems reikiamų vitaminų ir padėti lengviau atsistatyti.

Norint, kad plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas būtų paprastesnis, visuomet patariama pasinaudoti internetinėmis kosmetikos priemonių parduotuvėmis, kuriose prekių pasirinkimas yra vienas didžiausių.