Paskolos bedarbiams

paskolos bedarbiamsEsate girdėję, kad paskolos bedarbiams Lietuvoje negali būti suteikiamos? Tai nėra visiška tiesa, nes tokio teiginio neaptiksite klientų mokumo vertinimo nuostatose. Daugelis klientų paprasčiausiai būna suklaidinti – kreditų negali gauti tik tokie asmenys, kurie apskritai nepasižymi mokumo savybėmis. Tai reiškia, kad tokie asmenys apskritai neturi jokių pajamų – nedirba, neturi verslo, nėra investavę, neturi santaupų ir t.t. Kliento mokumo nuostatos apibrėžia tai, kad būtent nemokiems asmenims draudžiama skolinti pinigus, o juk mokumo savybės vertinamos atsižvelgiant į visus galimus faktorius.

Kreditai gali būti suteikti tiems, kurie turi „bedarbio“ statusą. Viskas priklauso nuo to ar bedarbis turi kitą pajamų šaltinį. Juo gali būti santaupos – juk dėl to darbo biržoje jūsų negalės laikyti bedarbiu. Santaupos aišku gali būti vertinamos kiek atidžiau – kreditorius tinkamai jas apskaičiuos, įvertins riziką ir t.t. Aišku, tokiais atvejais paskolos gali būti suteikiamos su griežtesniais reikalavimais, tačiau tai yra viena iš išimčių kai bedarbiams gali būti skolinami pinigai. Kas liečia santaupas, tai čia svarbu pabrėžti ne tik pinigus – jūsų santaupomis gali būti laikomos ir numizmatinės vertybės, pavyzdžiui – kolekcinės monetos, kurios su laiku įgauna vis didesnę vertę. Į šį aspektą taip pat kreditorius atsižvelgs.

Kalbant apie kitą turimą turtą, tai vietoje santaupų, jūs galite akcentuoti turimą turtą – juvelyrinius dirbinius, antikvarinius vertingus daiktus ir kaip minėjome – numizmatines vertybes. Visa tai gali būti užstatoma paskolos teikėjui. Net jeigu ir esate bedarbis, turint tokį turtą, paskola jums gali būti suteikiama. Žinoma, reikės sudaryti įvairias sutartis, kurios jus įpareigos neparduoti turimų vertybių kitiems asmenims tol, kol kreditas nebus gražintas. Viskas priklauso ir nuo turimų vertybių vertės – jeigu jos įvertinamos labai aukšta kaina, tai faktas, kad paskola jums gali būti suteikiama gana didelė, o taip pat ir kredito terminas galbūt bus pasiūlytas ilgesnis.

Paskolos bedarbiams gali būti suteikiamos, jeigu jų antrinis pajamų šaltinis yra pajamos iš investavimo. Tokia veikla yra laikoma papildoma, o tai reiškia, kad jeigu esate bedarbis, tačiau vykdote kitą veiklą, su kuria uždirbate pinigų investuodami, tai jums paskola taip pat gali būti suteikiama.