Norite bankrutuoti? Sužinokite ar galite

Fizinio asmens bankrotas

Nuo 2013-ųjų metų Lietuvos Respublikos piliečiams buvo suteikiama galimybė bankrutuoti ne tik užsienio valstybėse, tačiau ir savo šalyse, kas atvėrė labai plačius kelius ir suteikė kur kas didesnį pasitikėjimą savo naujos veiklos pradžia. Fizinio asmens bankrotas – tai procesas, kurio metu verslininkas turintis per daug skolų ir nežinantis ką su jomis daryti – gali bankrutuoti. Proceso metu pašalinamos ne tik visos sukauptos skolos, tačiau ir tuo metu esamas turtas.

Įstatymas teoriškai yra labai konkrečiai apibrėžtas, tačiau kuomet jį reikia įgyvendinti praktiškai – vis dar kyla labai įvairių problemų, kurių sprendimai yra gana gluminantys. Bankroto bylas sprendžiantys teisininkai tikina, kad labai svarbu pasisamdyti gerą profesionalą, kuris gali padėti atlikti visus darbus. Paprasčiausiai iki šiol su tokio tipo galimybe nesusidūrę verslininkai labai klysta ir nuo to dar labiau nukenčia.

Specialistai tikina, kad vien šiuo metu Lietuvoje turi galimybę bankrutuoti beveik  20 000 žmonių. Paprasčiausiai jie neatitinka keliamų reikalavimų ir valstybei jų teikiamos paslaugos tiesiog nėra naudingos. Tiesa, kiekvienas žmogus turi galimybę pasirinkti kaip jam elgtis, tad šiuo atveju prievartos nėra ir fizinis asmens bankrotas yra savanoriška veikla.

Kodėl būtent minime verslininkus – kadangi didžioji dalis asmenų, kurie pasinaudoja galimybe, būtent ir dirba verslo sektoriuje. Paprasčiausiai, jiems taip suteikiamos kur kas platesnės galimybės bankrutuoti nei kad paprastiems asmenims. Natūralu, kad skolų nurašymas nėra labai paprastas ir lengvai įgyvendinamas kaip daugelis galėtų norėti.

Galima akcentuoti, kad šiuo metu bankroto atvejų daugiausia yra Kaune. Tuo pačiu pažymima, kad šis miestas taip pat pirmauja smulkaus verslo sektoriaus turėjime, tad nieko keisto, kad kuo daugiau rizikuojančių asmenų – tuo daugiau ir tų, kuriems paprasčiausiai nepasiseka.

Fizinis asmens bankrotas negali būti impulsyvus žingsnis. Reikia susidėti daug pliusus ir minusų, kurie galėtų padėti apsispręsti dėl ateities sprendimo. Jeigu nežinote, kaip elgtis – konsultacijos su profesionalais gali Jums padėti apsispręsti. Svarbiausia įvertinti pliusus ir minusus, kurie ir padeda priimti geriausią variantą. Tuo pačiu, susipažinti su įstatymais, kurie apibrėžia pasirinkimą.