Kokiais būdais galima apšiltinti šlaitinį stogą?

slaitinis stogasNorite sutaupyti daugiau šilumos ir pasirūpinti, kad stogas saugotų jus nuo žiemos speigų? Jeigu taip, pats laikas pagalvoti apie stogo šiltinimą. Dabar šildymo sprendimai yra labai įvairūs – jų yra iš tiesų daug. Negana to, apšiltinę šlaitinį stogą, jūs ne tik turėsite gerokai efektyvesnę šilumos izoliaciją, tačiau taip pat galėsite sukurti papildomą patalpą apsigyvenimui visus metus – palėpę.

Savaime suprantama, tinkamai neapšildant šlaitinio stogo, palėpėje bus galima gyventi tik vasarą. Tačiau, jeigu pasirūpinsite tinkamu stogo apšiltinimu, tai bus ko gero pati maloniausia vieta gyventi ne tik vasarą, bet ir žiemą, kadangi dėl kondicionavimo sistemos vasarą ten nebus pernelyg karšta, o žiemą bus galima patogiai gyventi dėl kokybiškai apšiltinto stogo. Kokiomis priemonėmis gali būti vykdomas stogo šiltinimas?

  1. Termovata. Tai labai sandari medžiaga, kuri gali būti tiesiog užpurkšta ant stogo. Tačiau, ekspertai teigia, kad tai taip pat yra viena iš pačių brangiausių medžiagų šlaitiniam stogui apšiltinti. Sandarumas yra pagrindinis šios medžiagos privalumas. Deja, tokie šildymo sprendimai nėra tinkami tiems, kurie nori patys atlikti viską savo rankomis – jeigu pasirinksite termovatą, tai taip pat reikės samdytis profesionalus, kurie galėtų padaryti šį darbą itin kruopščiai. Jeigu norite patys apšiltinti stogą, tai galite rinktis kitokį variantą, kurį galėsite įgyvendinti ir patys – pavyzdžiui, apšiltinti šlaitinį stogą akmens vata.
  2. Akmens vata. Tai kur kas pigesnis variantas, tačiau jis nėra atsparus drėgmei. Negana to, tai laikoma viena iš neekologiškiausių medžiagų.
  3. Mineralinė vata. Tai yra turbūt pats pigiausias variantas rinkoje, tačiau labai svarbu, kad mineralinė vata būtų tinkamai įdėta į jūsų stogą, kadangi bet koks drėgmės patekimas gali ją nepataisomai sugadinti.
  4. Ekovata. Šios medžiagos pagrindiniai pliusai yra tokie – ji yra itin atspari ne tik ugniai, bet ir drėgmei. Daugelis medžiagų yra atsparios ugniai, tačiau tikrai ne visos atsparios drėgmei, todėl daugelis žmonių, nenorėdami rizikuoti, renkasi būtent ekovatą. Visgi, su šia medžiaga stogo apšiltinimo irgi negalėsite vykdyti patys, kadangi tam reikalinga speciali technologija ir profesionalai, kurie jau yra tai darę. Jeigu bandysite įrenginėti patys, gali būti, kad ekovata neatliks visų funkcijų, kurias turėtų atlikinėti teoriškai.

Taigi, pristatėme keturis populiariausius būdus, kaip galite apšildyti savo namo šlaitinį stogą. Kitas jums aktualus klausimas – kur šias medžiagas įsigyti? Be abejo, galite pasidairyti po statybinių prekių parduotuves. Mūsų atliktas tyrimas parodė, kad iš šių išvardintų medžiagų pačios populiariausios medžiagos yra akmens vata ir mineralinė vata – ko gero todėl, kad tai taip pat ir pačios pigiausios medžiagos. Visgi, tai nereiškia, kad būtent šios medžiagos jums tinka – ekovata bei termovata taip pat turi savo pranašumų.

Tačiau, paaiškėjo vienas – internetu perkant, už šias medžiagas galite sumokėti iki dešimties procentų pigiau. Todėl, jeigu esate pasiruošę apšiltinti stogą, galite pamėginti užsisakyti reikiamas prekes internetu – taip sutaupysite gražaus pinigo ir greitai galėsite mėgautis kur kas šiltesniu stogu, kuris tikrai nepraleis šalčio į jūsų namų sienas.