Kodėl ištisus šimtmečius pirtis nepraranda savo populiarumo

Pirties irengimas

Nors istoriniai šaltiniai neretai mini Amerikoje prasidėjusias pirties ištakas, vis dėlto pirties atsiradimas kildinamas iš Europos, konkrečiau – šiaurinio regiono. Greičiausiai kiekvienas žinote, kad suomiai labai mėgsta kaitintis pirtyse. Trumpiau tariant, pirtys, tai lyg jų nacionalinis atributas, kuriuo jie didžiuojasi ištisus šimtmečius, save vadindami tikrais ir vieninteliais pirčių ekspertais. Kaip bebūtų, pirtis mėgstančių žmonių galime rasti bene bet kurioje pasaulio šalyje. Ne išimtis ir Lietuva. Šiandien pastebima, kad pirties irengimas labai sparčiai populiarėjanti paslauga. Tai reiškia, kad vartotojai yra linkę ne tik keliauti į viešas pirtis (pvz., esančias baseinuose ar SPA centruose), tačiau taip pat ir įsirengti asmenines savo namuose. Tai tik dar kartą įrodo, kad pirtis nepraranda savo populiarumo, nepaisant kasmet didėjančios technologinės pažangos ir jos didelės įtakos mūsų gyvenimui.

Ir, žinoma, į pirtį reikėtų žvelgti kur kas kompleksiškiau ir plačiau. Nereikėtų manyti, kad pirtis – tai tik atsipalaidavimui skirta vieta. Svarbiausia, kad kaitinimasis pirtyje pasižymi labai didele gausa teigiamų veiksnių mūsų sveikatai ir fizinei būklei.

Pavyzdžiui, jau seniai nustatyta, kad kaitinimasis pirtyje padeda iš mūsų organizmo pašalinti daugybę toksinų (t.y. kenksmingų medžiagų). Kaip žinia, pirtyje padidėja prakaitavimas, todėl kartu su prakaitu pašalinamos ir kenksmingos medžiagos.

Labai svarbu paminėti ir pirties poveikį mūsų kūno svoriui. Jei mes jaučiamės turintys viršsvorį, reguliariai lankydamiesi pirtyje ir sureguliavę savo kasdienę mitybą, pakankamai greitai ir lengvai galime atsikratyti daugybės papildomų kilogramų, kurie jau seniai neleidžia mums ramiai ir komfortiškai gyventi. Nustatyta, kad 20 min. praleistų pirtyje gali padėti sudeginti daugiau nei 500 kalorijų. Kaitinantis pirtyje mūsų organizmo medžiagų apykaita pagreitėja lygiai taip pat kaip ir atliekant įvairius fizinius pratimus, todėl tai tampa puikia priemone svorio atsikratymui.

Žinoma, prie viso to galima įvardinti ir dar vieną privalumą – tai imuninės sistemos stiprinimas. Kaitinimasis pirtyje padeda organizmui pagaminti daugiau baltųjų kraujo kūnelių, o būtent jie yra pagrindiniai elementai, padedantys kovoti su įvairiomis infekcijomis ir susirgimais. Be abejo, tai tikrai nėra vieninteliai privalumai, tačiau net ir jų žinojimas, gali paskatinti mus dažniau lankytis pirtyje.