Kaip prižiūrėti savo drabužių džiovyklę?

Džiovyklių remontas Vilniuje

Nors gali atrodyti, kad džiovyklė – tai stebuklingas įrenginys, į kurį užtenka sudėti dar šlapius skalbinius, suspaudyti keletą mygtukų ir po valandėlės jau galite džiaugtis sausais ir šiltais drabužiais, iš tiesų viskas ne taip paprasta. Na taip, džiovyklė ne toks sudėtingas mechanizmas, kaip kosminis laivas, tačiau ji taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros ir šiek tiek nusimanymo. Juk niekas nenori, kad džiovyklė sugestų būtent dėl prastos priežiūros. Žinoma, džiovyklių remontas Vilniuje ar kitame didesniame mieste ne naujiena, meistrą pavyktų rasti greitai, tačiau verčiau palikime šią temą kitam kartui ir panagrinėkime, ką derėtų žinoti apie skalbinių džiovyklę?

Nesileisime į technines detales – pateiksime keletą praktiškų patarimų, padėsiančių užtikrinti ilgus džiovyklės veikimo metus:

  • Rūšiuokite skalbinius pagal medžiagą, ypač atkreipkite dėmesį į jų svorį. Svarstyklių tam neprireiks, tiesiog sunkaus audinio rūbus džiovinkite su panašios tekstūros drabužiais. Kad būtų paprasčiau suprasti, pateiksime pavyzdį. Tiek marškinėliai, tiek džinsinės kelnės gali būti pagaminti iš medvilnės, tačiau džiūsta jie labai skirtingai. Lengvo audinio daiktus atskirkite, o džinsus verčiau džiovinkite su užklotais ar rankšluosčiais.
  • Išvalykite džiovyklės filtrą. Kuo lengviau oras galės patekti į ir iš džiovyklės, tuo geriau ir efektyviau ji veiks. Žinoma, gal ir pamiršite filtrą išvalyti po kiekvieno naudojimosi džiovykle seanso, tačiau padarykite tai bent keletą kartų per mėnesį.
  • Į džiovyklę nedėkite susisukusių ir susiraizgiusių tarpusavyje rūbų. Tik išėmę skalbinius iš skalbyklės skirkite tam keletą papildomų minučių ir gerai juos iškratykite bei atskirkite. Tai paspartins džiovimo procesą, kadangi kuo didesnis audinio plotas bus lengvai pasiekiamas karštam orui – tuo greičiau jis išdžius. Be to, drabužiai bus ir žymiai mažiau susiglamžę.
  • Neperpildykite džiovyklės būgno. Tai vėlgi susiję su laisvu oro judėjimu – jei drabužių bus per daug, karšto oro srovė negalės jų tinkamai išdžiovinti, nesvarbu, kokią programą benustatytumėte. Verčiau skalbinius džiovinkite keliais etapais – taip tikrai pasieksite geresnio rezultato.
  • Ištraukite drabužius iš džiovyklės vos jai baigus džiovinti. Jei paliksite dar šiltus drabužius keletui valandų – jie neišvengiamai susilamdys. O tuomet vėl teks jungti džiovyklę arba į pagalbą pasikviesti lygintuvą.

Tai tik keletas esminių patarimų, bet patikėkite, jais vadovaudamiesi tikrai galite pastebėti akivaizdų skirtumą.