Kaip išsirinkti stogo dangą?

Artėjant pavasariui nusimato nemažai namo renovacijos darbų? Pilnai sutvarkyti namą tiek iš išorės, tiek iš vidaus, nėra lengvas darbas. Ypatingai, jeigu planuojami darbai apima stogo keitimą, namo išorinę ir vidinę apdailą. Tam, kad renovuotas ar iš naujo statomas namas būtų kokybiškas ir patvarus, mes turime keletą patarimų, kurie padės lengviau atskirti kuri stogo danga yra tinkamiausia būtent jūsų namui.

stogo dangaVisų pirma, projektuojant namą yra parenkama tam tikra konstrukcija. Lietuvoje, dažniausiai būna tradiciniai, dviejų tipų stogai – šlaitiniai bei plokštieji. Jeigu jūsų stogas yra šlaitinis, jo pasvirimas turėtų siekti 7 ar daugiau laipsnių. Šio tipo stogai yra daug dažnesni, nes jų konstrukcija yra viena paprasčiausių. Tuo tarpu plokštieji stogai yra taikomi moderniems, šiuolaikiškiems namams. Jų konstrukciją sudaro daug ir įvairių plokštumų. Taigi, jeigu jūsų stogas yra plokštinis, jo renovacijai ar naujam sukūrimui bus reikalingas didesnis  medžiagų kiekis bei žinoma didesnis darbo krūvis. Tačiau kaip žinoti kokia stogo danga (stogo lakštai) padės sukurti pilną, estetiškai gražų vaizdą?

Keraminės čerpės

Kai kalbame apie keramines čerpes, omenyje turime eleganciją, subtilumą, klasiką bei išskirtinumą. Visos šio tipo čerpės yra gaminamos iš itin natūralaus molio, žemės ir vandens. Jų sukūrimui yra naudojama ugnis bei oras. Taip pat, jos yra itin atsparios garsui, temperatūros svyravimui bei pasižymi atsparumo rūgštiniam lietui bei yra nedegios. Taigi, pasirinkus šio tipo čerpes jūs galėsite mėgautis ne tik aukščiausia kokybe, tačiau ir patvaria, kokybiška stogo danga, kuri tarnaus ne vienerius metus.

Betoninės čerpės

Šio tipo čerpės yra gaminamos iš  portlandcemenčio, vandens,  geležies oksidų bei kvarcinio smėlio. Jų pagaminimo procesas trunka kiek ilgiau nei keraminių čerpių gamyba, nes proceso metu, medžiagų mišinys yra presuojamas, suformuotos čerpės išdžiovinamos, padengiamos  sandarinančia danga ir yra brandinamos dar 28 paras. Tačiau ilgas gamybos procesas, suteikia 30 metų garantiją.

Deja, jeigu norite nepriekaištingai atrodančio stogo dizaino, visgi rekomenduojama rinktis keramines ar netgi akmens masės čerpes. Jos suteiks didesnę estetiką bei modernesnį dizainą.

Žinoma, renkantis čerpes nepamirškite atsižvelgi ir į jų kainą. Nepulkite pirkti pirmo pasitaikiusio varianto. Labai dažnai, galite sumokėti du kartus daugiau nei pačios čerpės yra vertos.