Jūsų ir jūsų vaikų sveika mityba

Receptai

Jei jūsų gyvenimo tempas yra labai spartus ir įprastai esate užsivertę darbais, o jūsų pečius slegia dideli rūpesčiai, greičiausiai nepavyksta savo vaikams skirti pakankamai dėmesio. Pastebima, kad tokiais atvejais labai nukenčia ir vaikų mityba. Jei tėveliai neranda laiko reguliariai sveiko maisto gaminimui, dažnai kaip alternatyvą pasitelkia greitą ir nesveiką maistą. Tačiau nors tai sutaupo daug laiko ir yra labai paprastas pasirinkimas – anksčiau ar vėliau jis turės labai didelės neigiamos įtakos jūsų vaikų sveikatai. Be to, dažniausiai nesveiką gyvenimo būdą propaguoja ir patys tėvai, todėl visa šeima rizikuoja nutukti ir susidurti su daugeliu kitų sveikatos sutrikimų. Todėl norėdami, kad taip nenutiktų, labai gerai įvertinkite dabartinę savo šeimos mitybą ir iš jos išbraukite visą tai, kas yra nesveika, labai kaloringa, riebu, saldu ir sūru.

Žinoma, jei labai ilgą laiką savo vaikus maitinote nesveiku maistu, pradžioje gali būti pakankamai sudėtinga juos atpratinti nuo tokios mitybos. Pakeisti įpročius nėra lengva, todėl turėsite apsišarvoti kantrybe ir būti pasiryžę pasiekti savo tikslą. Skaitykite reikiamą literatūrą, domėkitės tuo, kas yra sveikiausia, išsiaiškinkite, kurie sveiko maisto receptai yra patys lengviau ir skaniausi, konsultuokitės su profesionaliais dietologais ir be jokios abejonės – nepamirškite fizinio aktyvumo.

Pastarasis aspektas yra ne ką mažiau svarbus. Kadangi kiekvieno iš mūsų kasdienybę turėtų sudaryti ne tik sveika mityba, tačiau ir sportas. Jei daug judėsime ir lavinsime savo raumenis, galėsime pamiršti apie nutukimo riziką. Be to, sustiprės mūsų kūnas ir turėsime tokias kūno linijas, apie kurias visuomet svajojome.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad sveikas gyvenimo būdas yra labai nuobodus ir sudėtingas, realybė yra visiškai kitokia. Jei pradėsite jau dabar, neužilgo suprasite, kad labai klydote – sveika gyvensena turėtų būti kiekvieno žmogaus siekis. Kai jūs ir jūsų vaikai ims maitintis labai sveikai ir subalansuotai, o jų kasdienybė bus neįsivaizduojama be sporto ir aktyvaus laisvalaikio – būsite sveiki, energingi, visuomet pasitempę, labai geros nuotaikos, stiprios imuninės sistemos ir svarbiausia nekenksite savo organizmui