Jei savo pirmagimį maitinsite krūtimi

Palaidinės ir tunikos maitinančiomsAr pastebėjote, kad kai kurios mamos maitinimą krūtimi yra linkusios mistifikuoti, t.y. teigiama, kad tai kažkas sakralaus ir nepaaiškinamai stebuklingo. Tačiau daugumai moterų tokios kalbos kelia didelę šypseną, kad maitinimas krūtimi nėra toks lengvas ir patogus. Žinoma, sakoma, kad vaikelį idealiausia maitinti pusę metų – jei maitinama kur kas trumpiau, vaiko imuninė sistema gali būti silpnesnė, jis gali būti irzlesnis, piktesnis ir dažniau linkęs sirgti įvairiomis ligomis. Tačiau nereikėtų suprasti klaidingai, tai nėra visiems pritaikomi teiginiai. Labai didelę reikšmę turi ir vaikelio genetika – kartais net ir nuo pirmųjų jo gyvenimo dienų maitinant mišinukais, jis bus labai stiprus, tvirtas ir stipriu imunitetu pasižymintis vaikas. Kad ir kaip bebūtų, jei pasirinksite savo kūdikį maitinti krūtimi, tuomet turite tinkamai tam pasiruošti.

Tačiau, kaip tai padaryti, jei niekuomet iki šiol to nesate dariusios ir dabar pagimdėte pirmagimį? Laimei, atsakymų yra labai daug ir įvairių. Šiandien turime visagalį internetą ir puikius medicinos specialistus, kurie visuomet pasiruošę atsakyti į visus mums rūpimus klausimus.

Tam, kad maitinimas krūtimi netaptų didele kančia, dar pirmosiomis dienomis po gimdymo, būnant ligoninėje, reikėtų labai gerai įsisavinti patį maitinimo krūtimi principą. Įprastai tai parodo medikai, todėl tampa paprasčiau įprasti tinkamai paduoti krūtį, išvengiant įvairių papildomų problemų, kurios kyla tuomet, kai maitinama neteisingai.

Dar vienas svarbus aspektas – tai drabužiai, kuriais dėvėsite. Puikiai suprantama, kad pradžioje vaikelį teks maitinti labai dažnai, todėl kaskart nusirengti viršutinius drabužius tikrai nebus lengva ir patogu. Tuo tarpu palaidinės ir tunikos maitinančioms mamoms gali būti puikus išsigelbėjimas. Tai labai praverčia įvairiais metų laikais – nes komfortą reikia jausti ne tik iškėlus koją už savo namų slenksčio, tačiau ir būnant namuose.

Kuo patogiau bus maitinančiai mamai, tuo ramiau bus ir jos vaikeliui. Vaikai turi jaustis ramybę, šilumą ir teigiamas emocijas. Tik tokiu atveju galima tikėtis, kad vaikas nejus streso, nerimo ir bus ramus. Todėl labai daug dėmesio skirkite pačių efektyviausių sprendimų priėmimui – tuomet viskas taps kur kas paprasčiau.