Filmai internetu ne visada žiūrimi legaliai

filmai internetuKai kurie interneto vartotojai smarkiai nerimauja, nes žino, jog kai kurie filmai internetu platinami ir žiūrimi nelegaliai. Ar tai gali sukelti bėdų patiems žiūrovams? Atsakymas aiškus – taip. Kiekvienas nelegaliai filmus internetu žiūrintis asmuo daro neteisėtą veiklą, kuri yra apibrėžiama autorių teisių įstatymuose. Galima gauti ne tik baudas, bet ir areštą ar net laisvės atėmimą. Tačiau patiems vartotojams per daug nerimauti nereikėtų. Logiškai mąstant, pirmiausia būtų imamasi priemonių prieš nelegaliai filmus platinančius portalus. Būtent jie dar didžiausią nusikaltimą. Būtent jie neštų didžiausią atsakomybę. Ypač reikėtų pabrėžti tuos, kurie filmus nelegaliai platina rinkdami pinigus už kūrinių peržiūras.

Kiekvienas žiūrovas turi suprasti, kad dauguma filmų portalų net neturi teisės publikuoti kūrinių be autorių sutikimų. Norint viską daryti legaliai, filmų portalai turėtų kreiptis į tiesioginius filmų kūrėjus ir prašyti raštiško leidimo. Jis bet kam nėra suteikiamas. Dažniausiai leidimus gauna didelės įmonės, kurios sumoka milžiniškus honorarus už leidimus publikuoti kino kūrinius. Lietuviški filmų portalai dažniausiai spjauna į visus leidimus ir filmus platina be jų. Tuo labiau, kai kurie portalai netgi ima tam tikrus mokesčius iš vartotojų, o tai dar labiau gali pakenkti būtent jiems. Mat, jeigu iš to dar badoma ir pasipelnyti, tai tokių portalų savininkams gresia dar didesnės bausmės.

Nelegaliai filmus internetu žiūrintys vartotojai dažniausiai patys negalvoja apie filmų legalumą. Jie nemato nieko blogo žiūrint kūrinius internete, tuo labiau – neaiškiose svetainėse. Tačiau kaip bebūtų gaila, nežinojimas nuo atsakomybės niekaip neatleidžia. Filmus internetu žiūrintys vartotojai vis tiek turėtų bent kiek pasidomėti platformomis. Toli gražu ne visos jos veikia legaliai. Kai kurie portalai tiesiog nepateikia jokios informacijos apie veiklos teisėtumą.

Mokėdami pinigus už filmų peržiūras, gaunate rekvizitus kam tuos pinigus vesti. Tie rekvizitai parodo kas iš tiesų gauna viską už filmų rodymą. Tai tikrai nebūna filmų kūrėjai. Dažniausiai tai yra filmų portalų savininkai, kurie viską daro neįteisinę veiklų bei nemokėdami jokių mokesčių. Jeigu norite apeiti problemas, tiesiog dairykitės į legalius filmų portalus.