Baidarių nuoma ir žmonių pamėgti maršrutai

Baidarių nuomaKai už lango tvieskia karšta saulutė, daugelio mūsų galvose nuolatos sukasi mintys apie poilsį ir smagų laisvalaikį. Būtent tokiu metu labai dažnai pasirenkama baidarių nuoma, kurią teikia daugybė įvairių šių paslaugų teikėjų. Vartotojai gali rinktis daug skirtingų maršrutų – tiek Aukštaitijoje, tiek ir Žemaitijoje. Dažniausiai baidarėmis plaukiama upėmis ir upeliais – tai tampa labai puikiu būdu geriau pažinti įvairias Lietuvos vietoves. Jei jums iki šiol nebuvo tekę sėdėti baidarėje ir irtis upe, galima įvardinti keletą trasų:

Zarasų apylinkėse esantys ežerai. Turbūt esate girdėję, kad Zarasuose yra daugybė gražių ežerų, todėl visiškai nestebina, kad labai populiarus maršrutas baidarėmis vingiuoja šiais nuostabaus grožio ežerais ir Nikajos upe, kuri pro juos teka. Įprastai šį maršrutą vartotojai įveikia per dieną – jo ilgis siekia apytiksliai 20 kilometrų. Kaip ir visuomet, plaukiant galima grožėtis gražiais Lietuvos miškais, nepamirštamu ir besikeičiančiu kraštovaizdžių, pelkynais ir kt.

„Didysis ratas“, kurio ilgis 28 km. Šį maršrutą baidarėmis galite įveikti Aukštaitijos nacionaliniame parke. Žmonės, kurie pasirenka plaukti „Didžiojo rato“ maršrutu, turi pasiryžti net dvi dienas trunkančiai kelionei, kurios metu plaukiama įvairiais ežerais (Dringio, Baluošo, Asėko ir kt.) bei Meiros upeliu.

Gražutės parkas. Tai aktyvų laisvalaikį mėgstančių žmonių pasirinkimas. Kodėl? Šiame regioniniame parke siūlomas baidarių maršrutas tęsiasi net 40 kilometrų. Tai iš tiesų ilga atkarpa, todėl ji įveikiame per keletą dienų. Žinoma, kad plaukiama su nakvyne, pernakvojant ežerų pakrantėse. Plaukiant neabejotinai pamatysite labai daug gražių vietovių.

Siesarties ežeras – Žeimenos upė. Keliaujantiems į Labanoro regioninį parką, siūlomas šis labai gražus ir ilgas maršrutas. Jo ilgis – 55 kilometrai. Kaip ir jau minėtais kitais maršrutais, šis dažniausiai įveikiamas per dvi – tris dienas. Tam tikrose maršruto vietose yra stovyklavimui pritaikytos teritorijos, todėl galima pailsėti ir pernakvoti. Plaukdami galėsite stabtelėti įvairiose istorinėse vietose, tokiu būdu iš arčiau susipažindami su mūsų šalies istorija.

Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai maršrutai, kuriuos galite įveikti plaukdami baidarėmis, todėl pasidomėkite, ką siūlo šių paslaugų teikėjai ir leiskitės į įspūdžių kupiną kelionę.