Automobilių nuomos sutartis: kaip teisingai perskaityti?

Automobiliu nuoma

Daugelis žmonių bet kokio pobūdžio sutartims neteikia labai daug dėmesio. Tai atrodo tik formalumas, kuris atliekamas, kad įmonė galėtų įteisinti savo veiklą. Visgi, sutarties pasirašymas yra tam tikros atsakomybės prisiėmimas, taigi labai svarbu išsiaiškinti visas smulkmenas, kad paskui nekiltų klausimų į kuriuos neįmanoma atsakyti. Automobilių ar mikroautobusų nuoma yra viena iš tų paslaugų, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta. Išties, taip ir yra, tačiau tam tikra dalis informacijos tikrai Jums nepakenks, tad rekomenduojame plačiau pasidomėti, kaip tiksliai sutartis yra pasirašoma.

Automobilių nuoma dažniausiai apie savo paslaugas praneša internete, tad būtent ten susipažinti su pasiūlymų galimybėmis mes Jums ir rekomenduojame. Tai reiškia, kad nereikia gaišinti asmenų biure ir tuo pačiu pačiam jaustis labai nejaukiai tuomet, kai turite greitai pasirašyti visus popierius. Dar naršydamas internete galite ramiai ir neskubėdamas peržvelgti, kokia yra jūsų atsakomybė nuomojantis mašiną. Dažniausiai atskirais punktais būna sužymėta, kokia yra nuomininko pareiga ir tuo pačiu kokios jo teisės. Būtinai viską detaliai perskaitykite, kadangi tai gali jums padėti apsispręsti, ar norite pasinaudoti konkrečios firmos suteikiamomis paslaugomis.

Jeigu norite, kad ateityje neiškiltų jokių problemų – tokiu atveju rekomenduojame skaityti sutartį remiantis žemiau mūsų pateiktais patarimais. Jeigu į juos atkreipsite dėmesį – naudojantis nuomota mašina tikrai nekils jokių nesklandumų.

  • Būtinai atidžiai perskaitykite tą vietą, kur kalbama apie atsakomybę, jeigu transporto priemonei kas nors atsitiks. Kalbama apie apie avarijas, tiek apie vagystės atvejus.
  • Įvertinkite, kokio dydžio depozitą pateikiate ir būtinai detaliai perskaitykite, kokiais atvejais jo galite nebeatgauti.
  • Jeigu matote kokią nors žvaigždutę arba skaičiuką ir nematote – kur jis veda – būtinai reikia pasiklausti atsakingo asmens, kurio pareiga yra jums paaiškinti.
  • Labai svarbu tiksliai perskaityti, kokio pobūdžio ir kokiomis charakteristikomis gaunate transporto priemonę, kad paskui neiškiltų kokių nors nesklandumų ir problemų.
  • Tiksliai įvardykite, kokių priedų jums reikia (vaikišką kėdutė ir t.t.). Pasižiūrėkite, kiek tai kainuoja ir kokio stovio turite grąžinti.

Jeigu norite, kad automobilių nuoma Jums būtų be jokių problemų – tokiu atveju labai svarbu kuo detaliau perskaityti visas sąlygas. Iškilus klausimams būtinai kreipkitės į atsakingus asmenis, kurie padės rasti reikalingus atsakymus.